Wanda Wegener - psycholog i businesswoman

Wanda Wegener pracowała jako pielęgniarka w organizacjach zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi w ich domach. W wyniku przepracowania doszło do pęknięcia tętnicy mózgowej i wylewu, zniszczenia wielu ośrodków mózgowych i śmierci klinicznej. Przeprowadzona w berlińskiej klinice operacja, polegająca na założeniu na tętnicę metalowego klipsa, uratowała życie, jednak w wyniku nieszczelności opony mózgowej płyn rdzeniowo-mózgowy wlewał się w przestrzeń policzka i oka. Po półrocznym pobycie w szpitalu pacjentkę wypisano z diagnozą lekarską, według której do końca życia powinna pozostawać na wózku inwalidzkim. Jej stan charakteryzują suche opisy: całkowity paraliż prawej i częściowy lewej strony ciała, amnezja, padaczka (do dziesięciu napadów dziennie, z utratą przytomności), niewyobrażalne migreny. W takiej kondycji zostawia ją mąż, obawiając się długoletniej opieki nad sparaliżowaną żoną.

Troskliwa opieka matki oraz stosowanie od 1990 r. precyzyjnych technik wizualizacyjnych, regenerujących tkankę mózgową i układ nerwowy, umożliwiły osiągnięcie - w ciągu 2 lat od wylewu - całkowitego zdrowia. Od tego wydarzenia minąło 20 lat, a Wanda Wegener jest wciąż w świetnej kondycji, z radością ucząc ludzi skutecznych metod powrotu do zdrowia z każdej, nawet beznadziejnej sytuacji.

Tak wielki sukces w odzyskaniu zdrowia zmobilizował autorkę do kontynuowania nauki. W ciągu 2,5 roku, osiągając najlepsze oceny, ukończyła 5-letnie studia Pedagogiki Terapeutycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, a następnie (w podobnym stylu) - Psychologię na Freie Universität w Berlinie. W tym samym czasie autorka zaczęła prowadzić warsztaty terapeutyczne w Polsce, ucząc swoich autorskich metod wychodzenia z choroby.

Była autorką wykładów w takich miastach jak Opole, Konin, Świnoujście, Rzeszów, Gorzów Wlkp. Dwa razy w roku gości z wykładami w Warszawie, Szczecinie, Krakowie i innych mniejszych miejscowościach.

Wanda Wegener założyła również własny ośrodek terapeutyczny w Moryniu. w woj. zachodniopomorskim. Tu, w komfortowych warunkach, pod czujną opieką lekarza, pacjenci uczyli się, jak osiągnąć zdrowie. Kolejną inicjatywą było własne centrum terapii HELWAN w Berlinie Pankow, gdzie z sukcesem niosła pomoc osobom chorym m. in. na schizofrenię, nowotwory i stwardnienie rozsiane.

Aktywnie działała w Londynie i Stanach Zjednoczonych. Prowadziła audycje na żywo w Polskim Radiu Nowy York oraz wykłady, warsztaty (zdrowotne i biznesowe) i terapie indywidualne w wielu miastach USA. Rok 2012 przyniósł pobyty w Brukseli i sukcesy w pracy z tamtejszą Polonią.

Jest autorem kursu Umysł w walce z chorobą i kreacja zdrowego życia, napisała książkę pod tym samym tytułem (tłumaczenia na język angielski, niemiecki, rosyjski), nagrała pięć oryginalnych płyt CD z wizualizacjami oraz dziesiątki płyt indywidualnie dedykowanych pacjentom. Prace przedstawiają zbiór technik opartych na najnowszych badaniach dotyczących wpływu naszego umysłu na stan naszego zdrowia fizycznego oraz uczą posługiwania się nimi. 

© 2023 - Wegener's Method

Ważne: Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.